MSZS

Przejdź do treści

Menu główne:

Witamy na stronie Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Łodzi 


    • środa 18.01.2017
Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym - IMS

W dniu 12.01.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 205 Łódż  ul. Dąbrówki 1 odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym w kategorii Dziewcząt.
Udział wzięło 11 szkół.

Wyniki:
1.      Szkoła Podstawowa nr 34
2.      Szkoła Podstawowa ZNP
3.      Szkoła Podstawowa nr 33
4.      Szkoła Podstawowa nr 71
5.      Szkoła Podstawowa nr 205
6.      Szkoła Podstawowa nr 149


W dniu 11.01.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 205 Łódż  ul. Dąbrówki 1 odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym w kategorii Chłopców.
Udział wzięło 20 szkół.

Wyniki:
1.      Szkoła Podstawowa nr 137
2.      Szkoła Podstawowa 34
3.      Szkoła Podstawowa nr 79
4.      Szkoła Podstawowa nr ŁSO
5.      Szkoła Podstawowa nr 71
6.      Szkoła Podstawowa nr 166

    • czwartek 12.01.2017
Gramy razem z WOŚP

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na imprezę w ramach 25 finału WOŚP. Tak się składa, że będzie to też jubileusz - 10 Impreza.
W tym roku zagramy 15 stycznia
w G.O.S. i R. „RELAKS” w Wiśniowej Górze, ul. Tuszyńska 113
Na salę wchodzimy o 9:30. Szczególy w załaczniku.

    • środa 04.01.2016
Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym - Licealiada

Zawody odbędą się w dniach 2 - 3 luty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 ul. Czajkowsiekgo 14


 
Radosnych, magicznych
 
Świąt Bożego Narodzenia
 
oraz
 
pomyślności w Nowym 2017 Roku
 
życzą
 
Zarząd oraz pracownicy
 
Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego
 
w Łodzi
    • środa 21.12.2016
Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym - IMS

Zawody odbędą się w dniach 11 - 12. 01.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 205, Łódź ul. Dąbrówki 1.

    • wtorek 20.12.2016
Mistrzostwa Województwa w Unihokeju - Gimnazjada

 
W dniu 16 grudnia br. Uniejowie odbył się Finał Wojewódzki Szkół Gimnazjalnych w unihokeju chłopców. W Turnieju finałowym brały udział drużyny: Gimnazjum z Parzęczewa, Gimnazjum z Bedlna, Gimnazjum z Łubnic, Gimnazjum z Gomunic, Gimnazjum z Tomawy oraz SMS Gimnazjum Marcina Gortata.
 
W klasyfikacji końcowej I miejsce zajął zespół SMS Gimnazjum M. Gortata pokonując w grupie Gimnazjum  z Tomawy  4 : 2 i ulegając Gimnazjum z Gomunic 1 : 2. W meczu finałowym drużyna pokonała Gimnazjum z Łubnic 6: 1.
 
 
Klasyfikacja końcowa:
 
I m. – SMS Gimnazjum Marcina Gortata,
 
II m. – Gimnazjum Łubnice,
 
III m. – Gimnazjum Tomawa,
 
IV m – Gimnazjum Bedlna,
 
V-VI m. – Gimnazjum Gomunice i Gimnazjum Parzęczew.
 
 
Zespół SMS Gimnazjum Marcina Gortata w składzie: Oskar Bąk, Arseniy Demydow, Jeremi Lewy, Bartosz Liśkiewicz, Maciej Miarka, Marcel Sawicki, Tomasz Smakowski, Jan Walczak, Sergiusz Wujek; nauczyciel – mgr Sergei Smolenko; dyrektor Szkoły – mgr Michał Feter.
    • poniedziałek 19.12.2016
Sukces siatkarzy Szkoły Podstawowej nr 56 w Łodzi

TRIUMF WIFAMY W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU MINI SIATKÓWKI W CZĘSTOCHOWIE

 
W dniach 17-18 grudnia 2016 w Sali IX LO im. Norwida w Częstochowie rozegrano XVI Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy w Mini Piłce Siatkowej Chłopców o Puchar Prezesa S.M. Północ.
 


 
W trzech kategoriach rozgrywkowych: dwójki, trójki, czwórki podczas zawodów zaprezentowali się zawodnicy z 19 miejscowości. Co warte podkreślenia, po raz pierwszy w historii patronat nad imprezą objął Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a w grach uczestniczyli zawodnicy z Niemiec.  Dwudniowe zmagania zawodników przyniosły szereg spotkań na bardzo wysokim poziomie. W ocenie wielu kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny, trenerów, rodziców i opiekunów organizacyjnie, ale przede wszystkim sportowo turniej można sklasyfikować, jako jeden z najlepszych w kraju.
 
 
W kategorii „trójek” niepokonana była WIFAMA Łódź która zgarnęła puchar za pierwsze miejsce a jej zawodnik Adam Rajchelt został wybrany  MVP turnieju.
 
 
Również w kategorii „dwójek” zawodnicy Wifamy zajęli bardzo wysokie piąte miejsce.
 
 
W trakcie turnieju zespoły prowadził prezes Wifamy p. Łukasz Rajchelt
 
 
Skład WIFAMY:
 
„trójki”- Adam Rajchelt, Oliwier Pakos, Igor Zwoliński, Mateusz Piechocki.
 „dwójki”- Dawid Walenciak, Jakub Szczepański, Bartosz Kozłowski

 
Klasyfikacja końcowa:
 
„dwójki”
 
1. PSP 11 KĘDZIERZYN KOŹLE
 
2. M-VOLLEY/NORWID CZĘSTOCHOWA I
 3. SP 91 ŁÓDŹ
5. WIFAMA Łódź

 
„trójki”
 
1. WIFAMA ŁÓDŹ
 
2. DMKS PLAS KIELCE
 
3. LKS BOBOWA

 
Trenerem zespołów jest KRZYSZTOF DOMAGAŁA
    • poniedziałek 19.12.2016
Mistrzostwa Łodzi w Koszykówce - Licealiada

W dniu 15.12.2065 roku przeprowadzono losowanie rozgrywek koszykówki dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych w ramach Mistrzostw Łodzi.

    • niedziela 18.12.2016
Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym klas terapeutycznych, podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

 
Klasyfikacja końcowa drużynowa klas terapeutycznych:
 
I m – ZSS nr 5
 
II m – ZSS nr 3
 
III m – ZSS z Konstantynowa
 
IV m – ZSS nr 2

 
Klasyfikacja końcowa drużynowa:
 
Szkoły Podstawowe:
 
Im – ZSS nr 2
 
II – ZSS nr 5
 
III – ZSS nr 7
 
IV – ZSS nr 6
 
Gimnazja:
 
I m – Gim. – Koluszki
 
II m – Gim.- Krzywickiego
 
III m – Gim.- Plantowa
 
IV m – Gim. – Konstantynów
 
Ponadgimnazjalne:
 
I m – Siedlecka
 
II m – Al. Dywizji
 III m – Zgierz
    • niedziela 18.12.2016
XVIII Turniej w unihokeja "O złoty krążek" klas terapeutycznych


 
Klasyfikacja końcowa:
 
I m – WTZ Plantowa
 
II m – ZSS z Koluszek
 
III m – ZSS nr 6
 
IV m – ZSS Plantowa
    • piątek 16.12.2016
Mistrzostwa Łodzi w Piłce Siatkowej - losowanie - Licealiada

W dniu 15.12.2016 roku przeprowadzono losowanie rozgrywek piłki siatkowej dziewcząt
i chłopców szkół ponadgimnazjalnych w ramach Mistrzostw Łodzi.


    • czwartek 15.12.2016
XXXII Bieg Sylwestrowy
Mistrzostwa Łodzi w Unihokeju - Gimnazjada

 
W dniu 12 grudnia br. w hali UKS „Anilana” odbył się Finał Mistrzostw Łodzi Szkół Gimnazjalnych w unihokeju chłopców.
 W Turnieju finałowym brały udział drużyny z Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 19, Gimnazjum nr 16, Gimnazjamu nr 21, Gimnazjum nr 35 oraz SMS Gimnazjum Marcina Gortata.


 
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
 
     
  1. SMS      Gimnazjum Marcina Gortata
  2.  
  3. Gimnazjum      nr 21
  4.  
  5. Gimnazjum      nr 19
  6.  
  7. Gimnazjum      nr 7
  8.  
  9. Gimnazjum      nr 16
  10.  
  11. Gimnazjum      nr 35
 
 
I miejsce oraz tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół SMS Gimnazjum Marcina Gortata w składzie: Oskar Bąk, Arseniy Demydow, Jeremi Lewy, Bartosz Liśkiewicz, Maciej Miarka, Marcel Sawicki, Tomasz Smakowski, Jan Walczak, Seriusz Wujek; nauczyciel – mgr Serdei Smolenko; dyrektor Szkoły – mgr Michał Feter.
 
 Drużyna SMS Gimnazjum M. Gortata będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Uniejowie, który odbędzie się w dn. 16 grudnia br.

    • czwartek 15.12.2016
Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców - Licealiada

W dniach 6 – 7 grudnia 2016 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał wojewódzki - Licealiada -  w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Klasyfikacja dziewcząt:
 
I m. – XLIII Liceum Ogólnokształcące Łódź,
 
II m. – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Piotrków Trybunalski,
 
III m. – II Liceum Ogólnokształcące Tomaszów Mazowiecki,
 
IV m – Zespół Szkół Ogólnokształcących Łask-Kolumna,
 
V-VI m. – Liceum Ogólnokształcące  Skierniewice,   
               Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 Pabianice.

 
Skład drużyny XLIII LO – Marlena Czeladzińska, Marcelina Lis, Dominika Nyga, Katarzyna Ostros, Michalina Ratajczyk, Natalia Skoneczna, Izabela Stańczyk, Aleksandra Szklarek, Magdalena Wojciechowska; nauczyciel – mgr Marcin Kotala. Dyrektor Szkoły – mgr Anna Kaczorowska.

Klasyfikacja chłopców:
 
I m. – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 Łódź,
 
II m. – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 Piotrków Trybunalski,
 
III m. – Zespół Szkół nr 2 Wieluń,
 
IV m. – Liceum Ogólnokształcące  Poddębice,
 
V-VI m. – I Liceum Ogólnokształcące  Tomaszów Mazowiecki,   
 
             Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Łowicz.
 
 
Skład drużyny ZSP nr 10 – Dominik Adamczewski, Patryk Bara, Damian Kabat, Mateusz Kaźmierski, Kacper Kozak, Szymon Krajewski, Marcin Matyjasik, Konrad Mrozowski, Artur Pieśla, Jan Stolarski, Paweł Świderek, Szymon Traczyk, Tomasz Wojciechowski; nauczyciel – mgr Michał Matyjasik. Dyrektor Szkoły – mgr Monika Michalik.
    • środa 14.12.2016
Mistrzostwa Łodzi w Koszykówce - losowanie - IMS i Ginazjada

W dniu 13.12.2016 roku przeprowadzono losowanie rozgrywek koszykówki dziewcząt
i chłopców szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych w ramach Mistrzostw Łodzi.


    • poniedziałek 05.12.2016
Mistrzostwa Łodzi w Unihokeju - IMS

W dniu 1 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Finał Mistrzostw Łodzi Szkół Podstawowych w unihokeju chłopców. W Turnieju finałowym brały udział drużyny z SP nr 4, SP nr 6, SP nr 19, SP nr 41, SP nr 55, SP nr 113,  SP 174 oraz SP nr 202

 
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
  1. Szkoła      Podstawowa nr 19
  2. Szkoła      Podstawowa nr 174
  3. Szkoła      Podstawowa nr 4
  4. Szkoła      Podstawowa nr 41
  5. Szkoła      Podstawowa nr 202
  6. Szkoła      Podstawowa nr 55
  7. Szkoła      Podstawowa nr 6
  8. Szkoła      Podstawowa nr 113
 
I miejsce oraz tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 19 w składzie: Kacper Bednarek, Kacper Błaszczyk, Jakub Brzóska, Mikołaj Grzybowski, Hubert Kowalczyk, Artur Kuliński, Adam Kuropatfiński, Jgor Lambrecht, Jakub Pietrzak, Antoni Predel, Alan Sosnowski; nauczyciele – mgr Łukasz Lawniczek; dyrektor Szkoły – mgr Krzysztof Chmiel.
 
 Drużyna Szkoły Podstawowej nr 19 będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Sieradzu, który odbędzie się w dn. 8 grudnia.

    • sobota 02.12.2016
Mistrzostwa Łodzi w Piłce Nożnej - Licealiada

 
1/4 finału Mistrzostw Łodzi:
Grupa K – XXVI, III, CKUiZ, IX (miejsce: XXVI LO)
Grupa L – ZSP 3, XXXI, XXXIII, ZSG-T (miejsce: XXXI LO)
Grupa M – XXXII, ZSP 20, Gortat (miejsce: XXXII LO)
Grupa N – XXV, ZSEiU, ZSP 5 (miejsce: XXV LO)
    • środa 30.11.2016
Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt - Gimnazjada

W dniu 28 listopada 2016 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał wojewódzki - Gimnazjada -  w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Uczestniczyły w nim drużyny: Gimnazjum nr 5 z Piotrkowa Trybunalskiego, Gimnazjum z Białej Rawskiej, Gimnazjum nr 1 ze Zgierza, Publicznego Gimnazjum z Klonowej Gimnazjum z Gomunic oraz Publicznego Gimnazjum nr 39 z Łodzi. W klasyfikacji końcowej II miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 39 pokonując w grupie Gimnazjum  z Gomunic 12 : 5 oraz Gimnazjum z Klonowej 15 : 5. W meczu finałowym drużyna uległą gospodyniom turnieju Gimnazjum nr 5 z Piotrkowa Tryb. 4: 7.
 
 
Klasyfikacja końcowa:
 
I m. – Gimnazjum nr 5 Piotrków Trybunalski,
 
II m. – Publiczne Gimnazjum nr 39 Łódź,
 
III m. – Gimnazjum nr 1 Zgierz,
 
IV m – Publiczne Gimnazjum Klonowa,
 
V-VI m. – Gimnazjum Gomunice i Gimnazjum Biała Rawska.
 
 
Skład drużyny Gimnazjum nr 39 – Martyna Czekała, Weronika Galewicz, Natalia Grzędowska, Katarzyna Hodorowicz, Wiktoria Karbownik, Oliwia Konciak, Angelika Łukasik, Martyna Majewska,  Wiktoria Nowakowska, Patrycja Nowicka, Joanna Olejnik, Zuzanna Olszak, Wiktoria Opar, Maja Osieczko, Barbara Sibelska, Sandra Tovmasyan; nauczyciel – mgr Tomasz Walicki, mgr Marcin Kotala. Dyrektor Szkoły – mgr Anna Kaczorowska.
    • środa 30.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Unihokeju - Gimnazjada

Finał zawodów zostanie rozegrany 13 grudnia w hali Anilany, ul. Sobolowa 1. O tytuł Mistrzowski zmierzą się zespoły: Gim Gortata, Gim 5, Gim 7, Gim 19, Gm 16, Gim 21, Gim 34, GIm 35

    • środa 30.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Szachach - IMS, Gimnazjada

 
W dniu 29 listopada br. w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi  odbyły się Mistrzostwa Łodzi Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych w szachach drużynowych.
 

Klasyfikacja końcowa Szkół Podstawowych:
  1. Szkoła      Podstawowa nr 7/I – awans do finału wojewódzkiego
  2. Szkoła      Podstawowa nr 34/I – awans do finału wojewódzkiego
  3. Szkoła Podstawowa nr 172/II
  4. Szkoła Podstawowa nr 122
  5. Szkoła Podstawowa nr 41
  6. Szkoła Podstawowa nr 172/I
Zespół Szkoły Podstawowej nr 7 w składzie:
 
Bartosz Bernacki, Zuzanna Goździkowska, Kamil Januszewski, Kajetan Madej; nauczyciel – Izabella Chlorenko; dyrektor Szkoły – Jarosław Krajewski
 
Klasyfikacja końcowa Szkół Gimnazjalnych:
  1. Gimnazjum      ŁSO – awans do finału wojewódzkiego
  2. Gimnazjum      nr 22 – awans do finału wojewódzkiego
  3. Gimnazjum nr 15/I
  4. Gimnazjum nr 18/I
  5. Gimnazjum nr 15/II
  6. Gimnazjum nr 17
 
Zespół Gimnazjum ŁSO w składzie:
 
Maciej Brzeźnicki, Piotr Marciniak, Maksym Miazek, Julia Rzepecka; nauczyciel – Iwona Rudzińska; dyrektor Szkoły – Izabella Jarmicka
 
Finały wojewódzkie odbędą się w 14 grudnia 2016 r. w Sieradzu.

    • wtorek 29.11.2016
Losowanie grup eliminacyjnych - IMS, Gimnazjada

W dniu 13 grudnia 2016 roku w siedzibie Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego odbędą się losowania grup eliminacyjnych Mistrzostw Łodzi  koszykówce.

Szkoły Podstawowe - 15:00
Gimnazja - 15:30
    • wtorek 29.11.2016
Losowanie grup eliminacyjnych - Licealiada

 
W dniu 15 grudnia 2016 roku w siedzibie Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego odbędą się losowania grup eliminacyjnych Mistrzostw Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce oraz piłce siatkowej:
 
- o godz. 15,00 – koszykówka,
 
- o godz. 15,30 – piłka siatkowa.
    • niedziela 27.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Unihokeju - IMS

 
W dniu 24.11.2016r zakończyły się eliminacje IMS w unihokeju chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się 25 szkół, a mecze rozegrało 13 szkół.
 
Do finału awansowało 8 szkół w tym 6 zwycięzców grup i dwie zakwalifikowane przez organizatorów (szkoły te nie przegrały żadnego meczu).
 
Awans wywalczyły:  SP nr 41, 113, 19, 174, 202 i 4 oraz SP nr 6 i 55.
 Finał odbędzie się w dniu 1.12.2016r. o godz. 9.00 w SP nr 6 przy ul. Kusocińskiego 116 na dwóch salach jednocześnie.

    • czwartek 24.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Piłce Ręcznej Chłopsów - Gimnazjada

 
W dniu 23 listopada 2016 roku w hali UKS „Anilana” odbył się finał Mistrzostw Łodzi Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. Uczestniczyły w nim drużyny: Gimnazjum nr 21, Gimnazjum nr 35, Gimnazjum nr 39 oraz Gimnazjum nr 44.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Gimnazjum nr 35
II miejsce – Gimnazjum nr 39
III miejsce – Gimnazjum nr 21
IV miejsce – Gimnazjum nr 44
 
Skład drużyny Gimnazjum nr 35 – Konrad Czech, Piotr Jędrzaszczyk, Jakub Kozłowski, Jan Matyjasik, Dawid Modrzejewski, Adam Owczarek, Eryk Pisarkiewicz, Patryk Rozalski, Mikołaj Stęplowski, Jakub Szczepaniak, Mateusz Szeliga, Piotr Szewczyk, Dawid Trzeciak, Damian Werner; nauczyciele – mgr Tomasz Morąg, mgr Adam Jędraszczyk; dyrektor Szkoły – mgr Wojciech Ulatowski.
 
 Uczniowie Gimnazjum nr 35 będą reprezentowali Łódź podczas finału z udziałem 6 najlepszych zespołów z województwa łódzkiego, który odbędzie się w dniu 30.11.2015 r. w Tomaszowie Mazowieckim.

    • środa 23.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Piłce Ręcznej Dziewcząt - Gimnazjada

W dniu 22 listopada 2016 roku w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego odbył się finał Mistrzostw Łodzi Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt. Uczestniczyły w nim drużyny: Gimnazjum nr 14, Gimnazjum nr 21, Gimnazjum nr 34 oraz Gimnazjum nr 44.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Gimnazjum nr 39
II miejsce – Gimnazjum nr 14
III miejsce – Gimnazjum nr 44
IV miejsce – Gimnazjum nr 21

Skład drużyny Gimnazjum nr 39 – Martyna Czekała, Natalia Grzędowska, Katarzyna Hodorowicz, Wiktoria Karbownik, Oliwia Konciak, Angelika Łukasik, Martyna Majewska,  Patrycja Nowicka, Joanna Olejnik, Zuzanna Olszak, Maja Osieczko, Barbara Sibelska, Sandra Tovmasyan; nauczyciel – mgr Tomasz Walicki, mgr Marcin Kotala. Dyrektor Szkoły – mgr Anna Kaczorowska.

Uczennice Gimnazjum nr 39 będą reprezentowały Łódź podczas finału z udziałem 6 najlepszych zespołów z województwa łódzkiego, który odbędzie się w dniu 28.11.2016 r. w Piotrkowie Trybunalskim.
    • środa 23.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt - IMS

W dniu 15 listopada 2016 roku w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego odbył się finał Mistrzostw Łodzi Szkół Podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. Uczestniczyły w nim drużyny: Szkoły Podstawowej nr 19, Szkoły Podstawowej nr 34, Szkoły Podstawowej nr 71 oraz Szkoły Podstawowej nr 149.
 
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 19
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 71
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 34
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 149
 
Skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 19 – Anna Cierpisz, Aleksandra Cięciołowska, Natalia Klucha, Oliwia Książek, Marcelina Lesiak, Łucja Mamełka, Ola Muskała, Natalia Nowak, Julita Sadowska, Malina Skrobisz, Hania Zabłocka, Weronika Żak; nauczyciele – mgr Remigiusz Florczak, mgr Łukasz Ławniczak dyrektor Szkoły – mgr Krzysztof Chmiel.
 
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 19 będą reprezentowały Łódź podczas finału z udziałem
6 najlepszych zespołów z województwa łódzkiego, który odbędzie się w dniu 25.11.2016 r. w Piotrkowie Trybunalskim.

    • wtorek 22.11.2016
Kręgle - upowszechnianie Gim i PG

W dniu 29 listopada w kręgielni Sky Bowling zostaną rozegrane zawody szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kręgle. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zabawie.

    • poniedziałek 21.11.2016
Trójbój Lekkoatletyczny - upowszechnianie

W dniu 17 listopada w hali RKS Łódź zostały rozegrane zawody lekkoatletyczne w bloku upowszechniania kultury fizycznej. Na starcie stanęli uczniowie i uczennice gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Klasyfiacja generalna szkół ponadgimnazjalnych:

Dziewczęta:
1. XXXII Liceum Ogólnokształcące
2. XXVI Liceum Ogólnokształcące
3. VIII Liceum Ogólnokształcące


Chłopcy:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9
2. XXVI Liceum Ogólnokształcące
3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Klasyfikacja generalna gimnazja:

Dziewczęta:
1. Gimnazjum nr 37
2. Gimnazjum Zwizku Nauczycielstwa Polskiego
3. Gimnazjum nr 11


Chłopcy:
1. Gimnazjum nr 19
2. Gimnazjum nr 3
3. Gimnazjum nr 17

    • poniedziałek 21.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Sztafeach Pływackich - Gimnazjada

W dniu 9 listopada na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 19 zostały rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich.

Klasyfikacja generanlna dziewcząt:
1. Gimnazjum nr 44
2. Gimnazjum nr 3
3. Gimnazjum nr 34
4. Gimnazjum nr 21
5. Gimnazjum Salezjeńskie
6. Gimnazjum nr 13

Klasyfikacja generalna chłopców:
1. Gimnazjum nr 44
2. Gimnazjum nr 3
3. Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej
4. Gimnazjum nr 13
5 Gimnazjum nr 21
6. Gimnazjum nr 34


    • sobota 19.11.2016
Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym Chłopców - Gimnazjada

 

W dniu 16 listopada 2016 roku w hali sportowej OSiR-u „Tatar” w Rawie Mazowieckiej odbył się finał wojewódzki – Gimnazjada – w tenisie stołowym chłopców.
 
III miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 22 w składzie: Piotr Kalinowski oraz Tomasz Kłosiński; nauczyciel – mgr Ewa Czernek, dyrektor – mgr Anna Stelmasiak.
 VIII miejsce zajął zespół Gimnazjum nr 34.
    • sobota 19.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Szachach - SP i Gim

W dniu 29.11 w Wyższej Szkole ABiS zostaną rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Szachcach. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach

    • sobota 19.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Mini Piłce Ręcznej Chłopców - IMS

W dniu 17 listopada 2016 roku w hali UKS „Anilana” odbył się finał Mistrzostw Łodzi Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców. Uczestniczyły w nim drużyny: SP 70, SP 149, SP 169 oraz SP 202.

 
Klasyfikacja końcowa:
 
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 70
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 149
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 169
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 202
 
Skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 70 – Miłosz Bielecki, Mikołaj Blaszkowski, Emil Borkowski, Mateusz Budniak, Mateusz Czechowicz, Kacper Fornalczyk, Fabian Kowalski, Krystian Krajewski, Oliwier Labuch, Oliwier Nowak, Adrian Szostek, Kamil Trzeciak, Patryk Urbaniak, Kacper Wasiak;
nauczyciel – mgr Łukasz Dubacki, dyrektor Szkoły – mgr Bogumiła Cichacz.
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 70 będą reprezentowali Łódź podczas finału z udziałem 6 najlepszych zespołów z województwa łódzkiego, który odbędzie się w dniu 23.11.2016 r. w Piotrkowie Trybunalskim.

    • piątek 18.11.2016
"Dwa ognie" - upowszechnianie - SP i Gim

Zostały zakończone rozgrywki w "dwa ognie" na poziomie szkół podstawowych i gimnazjum.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt szkół podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa nr 138
2. Szkoła Podstawowa nr 34
3. Szkoła Podstawowa nr 202
4. Szkoła Podstawowa nr 174

Klasyfikacja końcowa chłopców szkół podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa nr 205
2. Szkoła Podstawowa nr 193
3. Szkoła Podstawowa nr 190
4. Szkoła Podstawowa nr 199

Klasyfikacja końcowa dziewcząt gimnazjum:
1. Gimnazjum nr 6
2. Gimnazjum nr 37
3. Gimnazjum nr 36
4. Gimnazjum ZNP

Klasyfikacja końcowa chłopców gimnazjum:
1. Gimnazjum nr 36
2. Gimnazjum nr 37
3. Gimnazjum nr 17
4. Gimnazjum nr 31
    • poniedziałek 14.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców - Gimnazjada

W dniach 22 - 23 listopada zostaną rozegrane turnieje finałowe w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. O miano najlepszych dziewcząt powalczą zawodniczki z Gim 39, Gim 44 oraz dwa najlepsze zespoły z grupy I. Wśród chłopców walkę o medale stoczą zespoły: Gim 21, Gim 35, Gim 39, Gim 44


    • wtorek 08.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców - Gimnazjada

W dniach 3 - 4 listopada został rozegrany turniej finałow w ramach Gimnazjady.

Klasyfikacja dziewcząt

1. Gimnazjum nr 34
2. Gimnazjum ŁSO
3. Gimnazjum nr 13
4. Gimnazjum nr 7
5. Gimnazjum nr 22
6. Gimnazjum Salezjańskie


Klasyfikacja chłopców

1. Gimnazjum nr 22
2. Gimnazjum nr 34
3. Gimnazjum nr 37
4. Gimnazjum T. O. Lykeion
5. Gimnazjum nr 1
6. Gimnazjum nr 43

    • sobota 05.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich - Licealiada

W dniu 3 listopada na pływalni Szkoły Podstawowej nr 173 odbyły się Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców.
 
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
 
  1. I LO               - awans do finału wojewódzkiego
  2. XXI LO         - awans do finału wojewódzkiego
  3. III LO
  4. XXVI LO
  5. Publiczne LO UŁ
  6. XXV LO
 
Drużyna I LO w składzie:
 
Adraianna Bąk, Aleksandra Górniak, Julianna Karlikowska, Aleksandra Kubasiewicz, Julia Kujawa, Julia Pieczyńska, Amelia Rusiecka, Zuzanna Szczerba, Maria Świderek, Aleksandra Zwolenik, nauczyciel – Krzysztof Pasikowski, dyrektor Szkoły – Ewa Wojciechowska.
 
Drużyna XXI LO w składzie:
 
Natalia Jagóra, Natalia Kieszek, Karolina Kłos, Karolina Knychalska, Dominika Kowalska, Aleksandra Pilichowska, Alina Sieroń, Maja Sieroń, Julia Socha, Patrycja Stępora, Klaudia Żaczek, nauczyciel – Iwona Gajdos, dyrektor Szkoły – Małgorzata Zaradzka - Cisek.
 
Klasyfikacja końcowa chłopców:
     
  1. III LO           - awans do finału      wojewódzkiego
  2. XXXII LO     - awans do finału wojewódzkiego
  3. XXV LO
  4. I LO
  5. XXXI LO
  6. XXVI LO

Drużyna III LO w składzie:
 
Franciszek Derczyński, Kamil Domański, Jan Kałusowski, Piotr Kamiński, Michał Porczyński, Filip Pietraszewski, Szymon Sęczek, Mateusz Śmigielski, Dawid Topolski, Filip Wojciechowski, nauczyciel – Michał Lesiak, dyrektor Szkoły – Maria Włodarczyk
 
Drużyna XXXII LO w składzie:
 
Maciej Gabryszewski, Dominik Garbacz, Kacper Gelbert, Alan Kłosiński, Mateusz Pakuła, Marcin Sak, Mateusz Skorupski, Michał Stawaruk, Cezary Wójcik, Michał Stawaruk, Mateusz Turkowski, nauczyciel – Dariusz Pikała, dyrektor Szkoły – Aleksandra Bonisławska.

    • sobota 05.11.2016
Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich - IMS

W dniu 3 listopada na pływalni Szkoły Podstawowej nr 190 odbyły się Mistrzostwa Łodzi Szkół Podstawowych w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców.
 
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
     
  1. Szkoła Podstawowa nr 149 - awans do finału wojewódzkiego
  2. Szkoła Podstawowa nr 19   - awans do finału wojewódzkiego
  3. Szkoła Podstawowa nr 34
  4. Szkoła Podstawowa nr 173
  5. Szkoła Podstawowa nr 137
  6. Szkoła Podstawowa nr 55

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 149 w składzie:
 
Iga Błęcka, Hanna Kajak, Wiktoria Maciaszczyk, Maja Marcinkowska, Nina Ostrowska, Anna Sobiech, Gabriela Wawrzyniak, Oliwia Witek, nauczyciele – Anna Ostrowska, dyrektor Szkoły – Małgorzata Staciwa
 
Zespół Szkoły Podstawowej nr 19 w składzie:
 
Alicja Algrzym, Julia Dąbrowska, Oliwia Furmaniak, Zuzanna Janiszewska, Natalia Nowak, Nina Kaźmierczak, Weronika Królikowska, Jagoda Lewandowska, nauczyciel – Artur Białecki, dyrektor Szkoły – Krzysztof Chmiel.

Klasyfikacja końcowa chłopców:
 
  1. Szkoła Podstawowa nr 34               - awans do finału      wojewódzkiego
  2. Szkoła Podstawowa nr 173             - awans do finału      wojewódzkiego
  3. Szkoła Podstawowa nr 149
  4. Szkoła Podstawowa nr 55
  5. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1
  6. Szkoła Podstawowa nr 19

Zespół Szkoły Podstawowej nr 34 w składzie:
 
Ignacy Bartosik, Wiktor Dominiak, Nikodem Fronczak, Jakub Jędrasik, Kacper Klimczak, Mateusz Lewandowski, Stanisław Skibicki, Maciej Szewczyk, nauczyciele – Katarzyna Stanisławczyk-Gumińska, dyrektor Szkoły – Agnieszka Błażejczyk
 
Zespół Szkoły Podstawowej nr 173 w składzie:
 
Wiktor Byczkowski, Gracjan Kałusowski, Franciszek Korczyński, Michał Kuśmierz, Nikodem Lamecki, Norbert Majcherczak, Kacper Olczak, Adam Pełzowski, Piotr Piątkiewicz, Krzysztof Światczak, Julian Świderski, Olivier Urbaniak, nauczyciele – Magdalena Piątkiewicz, dyrektor Szkoły – Bożena Biniek.

    • sobota 05.11.2016
Crossfit - upowszechnianie PG

W dniu 27.10.2016 roku w Klubie Atletycznym „Kuźnia” przy ul. Gdańskiej 131/133 odbyły się zawody Crossfit’2016. W imprezie wzięło udział 6 szkół ponadgimnazjalnych.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
1. XXVI LO
2. VI LO
3. XLVII LO
Klasyfikacja końcowa chłopców:
1. IX LO
2. ZSGastronomicznych
3. XXVI LO
4. XXXII LO
   VI LO
6. ZSPoligraficznych

    • czwartek 03.11.2016
Piłka nożna dziewcząt - Upowszechnianie Gim

W dniu 4 października na boisku ZSO nr 8 rozegrany został turniej finałowy w piłce nożnej dziewcząt. W zawodach wzięły udział uczennice: Gim 13, Gim 19, Gim 28, Gim O. Bernardynów.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum 19
2. Gimnazjum O. Bernardynów
3. Gimnazjum 28
4. Gimnazjum 13

    • wtorek 25.10.2016
Mistrzostwa Łodzi w Unihokeju - Gimnazjada

Już niebawem rozpoczną się rozgrywki grup eliminacyjnych w unihokeja w ramach Gimnazjady.

    • poniedziałek 24.10.2016
Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich - IMS

W dniu 4 listopada na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 190 w Łodzi, ul. Malczewskiego 37/47 zostaną rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich.

    • czwartek 20.10.2016
Mistrzostwa Łodzi w Piłce Ręcznej Chłopców - Licealiada

W dniu 24 października w hali "Anilany" zostanie rozegrany turniej finałowy piłki ręcznej chłopców w ramach Licealiady. W zawodach wezmą udział: XLIII LO, XLVII LO, ZSP nr 3 i ZSP nr 10. Pierwszy mecz zostanie rozegrany o godzinie 9:30

    • czwartek 20.10.2016
Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych - II rzut - IMS

W dniu 19 października na stadionie AZS Łódź odbył się II rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Na starcie stanęło peięć zespołó dziewcząt i tyle samo drużyn chłopców.

Klasyfikacja dziewcząt:
1. SP 79 -1050
2. SP 55 -1044
3. SP 34 -1036
4. SP 122- 976
5. SP 116 -230

Klasyfikacja chłopców:
1. SP 79 -960
2. SP 55 -731
3. SP 34 -706
4. SP 122 -556
5. SP 116 -268


Klasyfikacja generalna Ligi Lekokatletycznej Szkół Podstawowych:

Dziewczęta:
1. SP 55       2691
2. SP 79       2551
3. SP 122     2530

4. SP 34       2451
5. SP 174     908
6. SP 116     857

Chłopcy:
1. SP 79      2148
2. SP 55      1763
3. SP 34      1639

4. SP 122     1587
5. SP 116     992
6. SP 174     561

    • wtorek 18.10.2016
Mistrzostwa Łodzi w Unihokeju Chłopców - IMS

W dniu 7 października w siedzibe Miejskigo Szkolnego Związku Sportowego odbyło się losowanie grup eliminacyjnych. Zgłoszone szkoły zostały podzielona na 6 grup. Finał zaplanowany jest na 1 grudnia.

    • poniedziałek 17.10.2016
Mistrzostwa Łodzi w Piłce Ręcznej Dziewcząt - Licealiada - ZMIANA

Turniej finałowy zostanie rozegrany 19 października w hali "ANILANY " W zawodach wezmą udział zespoły: III LO, XLIII LO, XXXII, XXIV LO.

    • poniedziałek 17.10.2016
Upowszechnianie

    • niedziela 16.10.2016
Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 13 października w Parku im ks. J. Poniatowskiego zostały rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęło ponad 1300 uczniów z łódzkich szkół. Jako pierwsi na trasy wybiegli reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych.


Klasyfikacja dziewcząt:
1. XXVI Liceum Ogólnokształcące
2. XXXII Liceum Ogólnokształcące
3. III Liceum Ogónokształcące

Klasyfikacja chłopców:
1. III Liceum Ogólnokształcące
2. XLIII Liceum Ogólnokształcące
3. XXXII Liceum Ogólnokształcące

W kategori szkół gimnazjalnych klasyfikacja medalowa prezentuje się następująco:

Klasyfikacja dziewcząt:
1. Gimnazjum nr 43
2. Gimnazjum nr 44
3. Gimnazjum nr 13

Klasyfikacja chłopców:
1. Gimnazjum 22
2. Gimnazjum 43
3. Gimnazjum 35

Jako ostatni na trasy biegowe wyruszyli reprezentanci szkół podstawowych.

Klasyfikacja dziewcząt:
1. Szkoła Podstawowa nr 71
2. Szkoła Podstawowa nr 34
3. Szkoła Podstawowa nr 79

Klasyfikacja chłopców:
1. Szkoła Podstawowa nr 34
2. Szkoła Podstawowa nr 71
3. Szkoła Podstawowa nr 149

    • środa 12.10.2016
Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe

W kategorii Szkoła Podstawowa:
Dziewczęta       1 miejsce SOSW nr 4
                  2 miejsce ZSS nr 7
                  3 miejsce ZSS nr4

Chłopcy         1 miejsce  ZSS nr 7
                  2 miejsce SOSW nr4
                  3 miejsce ZSS nr 4


                  Gimnazjum:
Dziewczęta    1 miejsce ZSS nr 6
                  2 miejsce ZSS nr 5
                  3 miejsce ZSS nr4

Chłopcy         1 miejsce  ZSS nr 7
                  2 miejsce ZSS  nr4
                  3 miejsce SOSW nr 4


                  Szkoła zawodowa;
Dziewczęta    1 miejsce ZSS nr 7
                  2 miejsce SOSW nr 4
                  3 miejsce ZSS nr6

Chłopcy         1 miejsce  ZSZ nr 2
                  2 miejsce SOSW nr4
                  3 miejsce SOSW nr 4

Młodzież z grup terapeutycznych
1.Marciniak
2.Materka
3.Szejna
4.Łęgowiak
5. Romański
6.Radzik
7.Cieślikowska
8. Grochowiak
9.Porczyński
10.Górecki.
    • wtorek 11.10.2016
Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych - II rzut - IMS zmiana terminu

W dniu 19 października na stadionie AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26 odbędzie się II rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Tym razem zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w biegu 60 m przez płotki, 300 m oraz rzucie piłeczką palantową. Zmiana terminu jest spowodowana występami szkół w innych dyscyplinach.

    • niedziela 09.10.2016
Lekkoatletyczne zawody drużynowe szkół podstawowych - upowszchnianie

W piątek 7 października w hali AZS Łódź rozegrane zostały finałowe zawody lekkoatletyczne dla klas II - IV. W imprezie wzięły udział szkoły, które prawo startu wywalczyły sobie podczas czerwcowych eliminacji. Na starcie stanęły: SP 6, SP 11, SP 23, SP 44, SP 55, SP 65, SP 71, SP 79, SP 139 oraz SP 199.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 139 - 47 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 55 - 46 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 71 - 37 pkt.
4. Szkoła Podstawowa nr 6
4. Szkoła Podstawowa nr 11
4. Szkoła Podstawowa nr 23
4. Szkoła Podstawowa nr 44
4. Szkoła Podstawowa nr 65
4. Szkoła Podstawowa nr 79
4. Szkoła Podstawowa nr 199

Formuła 1:
1. Szkoła Podstawowa nr 55 - 2:50,68
2. Szkoła Podstawowa nr 139 - 3:02,28
3. Szkoła Podstawowa nr 79 - 3:03,66

Drabinka koordynacyjna:
1. Szkoła Podstawowa nr 55 - 2:35,31
2. Szkoła Podstawowa nr 139 - 2:40,23
3. Szkoła Podstawowa nr 199 - 2:42,15

Wahadłowa sztafeta sprintersko - płotkarska:
1. Szkoła Podstawowa nr 139 - 2:59,03
2. Szkoła Podstawowa nr 55 - 3:05,12
3. Szkoła Podstawowa nr 79 - 3:06,49

Skoki dodawane:
1. Szkoła Podstawowa nr 139 - 29,20 m
2. Szkoła Podstawowa nr 55 - 28,20 m
3. Szkoła Podstawowa nr 199 - 28,00 m

Bieg wytrzymałościowy z przekładaniem piłeczek (2 min):
1. Szkoła Podstawowa nr 71 - 137 piłek
2. Szkoła Podstawowa nr 139 - 136 piłek
3. Szkoła Podstawowa nr 55 - 134 piłki

    • niedziela 09.10.2016
Mistrzostwa Łodzi - Lekkoatletyczna Liga Ponadgimnazjalna - Licealiada

W dniu 4 października na stadionie AZS Łódź odbyły się Mistrostwa Łodzi w ramach Licealiady w Lidze Lekkoatletycznej.

DZIEWCZĘTA:
1. I LO         1069 pkt.
2. XXXI LO 1031 pkt
3. XXVI LO 1003 pkt
4. XXXII LO 910 pkt
5. XLIII LO 887 pkt
6. XXIII LO 768 pkt

CHŁOPCY:
1. ZSP nr 9 1105 pkt
2. XLIII LO 1097 pkt
3. XXXI LO 1035 pkt
4.  XXIX LO 871 pkt
5. ZSP nr 3 861 pkt
6. VIII LO 856 pkt

    • środa 05.10.2016
Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze

 
Zarząd Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Łodzi zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w dniu 22 października 2016 roku
                                    o godz. 10,00 w pierwszym terminie,
 
                                    o godz. 10,15 w drugim terminie
 w Łodzi przy ul. Kusocińskiego 100 – Szkoła Podstawowa nr 44.

    • środa 05.10.2016
Sukces siatkarzy Szkoły Podstawowej nr 56


 
ZŁOTO NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU MINI SIATKÓWKI DLA WIFAMY ŁÓDŹ
 
1.10. 2016 odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki o Puchar Dyrektora SP 27 w Gliwicach.
 
W kategorii „trójek” najlepsi okazali się młodzi siatkarze WIFAMY Łódź a jednocześnie uczniowie SP 56 w Łodzi. W fazie grupowej stracili tylko jednego seta z MOS Będzin. W rundzie finałowej okazali się bezkonkurencyjni i wszystkie spotkania wygrali w stosunku 2:0.

 
Kolejność końcowa:
 
1. KS Wifama Łódź
 
2.SP 155 Kraków
 
3. PSP19 Kędzierzyn Koźle
 
Skład WIFAMY Łódź: Adam Rajchelt, Oliwier Pakos, Igor Zwoliński oraz Mateusz Piechocki. Oliwier Pakos został wybrany MVP turnieju!
 
Trenerem zespołu jest Krzysztof Domagała
    • środa 05.10.2016
Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich - Licealiada

Zawody odbędą się 3 listopada na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 173, ul. Sienkiewicza 46. Zgłoszeń na zawody należy dokonać w systemie SRS do dnia 02.11.2016 do godziny 10:00

    • środa 05.10.2016
Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców - Gimnazjada

Zawody odbędą się w dniach 3 - 4 listopada 2016r. w ZSO nr 1, ul. Czajkowskiego 14. Zgłoszenia do turnieju należy wygenerować w systemie SRS do dnia 31.10.2016r. do godziny 12:00.

    • środa 05.10.2016
Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016

 
W dniu 28 września 2016 roku w gościnnych progach Zespołu Szkól Przemysłu Spożywczego w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 137 odbyła się uroczystość podsumowująca sportowy rok szkolny 2015/2016. Uczniowie łódzkich szkół uczestniczyli w zawodach sportowych o randze Mistrzostw Łodzi na trzech poziomach edukacyjnych:  szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych objętych kalendarzem zostało 12 dyscyplin sportowych, w kategorii gimnazjów – w 11, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – także w 11. Wszystkie imprezy zostały przeprowadzone.
 Łącznie w roku szkolnym 2015/2016 w imprezach rangi Mistrzostw Łodzi uczestniczyło 1418 zespołów szkolnych, startowało 16500 uczniów.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
  1. Szkoła Podstawowa nr 34
  2. Szkoła Podstawowa nr 71
  3. Szkoła Podstawowa nr 55
  4. Szkoła Podstawowa nr 122
  5. Szkoła Podstawowa nr 79
  6. Szkoła Podstawowa nr 149
Gimnazjada
  1. Gimnazjum nr 34
  2. Gimnazjum nr 44
  3. Gimnazjum nr 13
  4. Gimnazjum nr 43
4.  Gimnazjum nr 35
6.  Gimnazjum nr 36
Licealiada
  1. XXXII Liceum Ogólnokształcące
  2. Liceum Marcina Gortata
  3. III Liceum Ogólnokształcące
  4. XXVI Liceum Ogólnokształcące
  5. XXXI Liceum Ogólnokształcące
  6. I Liceum Ogólnokształcące

 
Po raz szósty przeprowadziliśmy Plebiscyt na najlepszego ucznia – sportowca. Laureatami zostali
 w kategorii SP: - Aleksandra Jurgas uczennica SP 41, rocznik 2004
w kategorii Gim: - Jarosław Kozioł uczeń Salezjańskiego Gimnazjum im. Księdza Bosko, rocznik 2002
w kategorii PG: - Małgorzata Pierzchała  uczennica III LO, rocznik 1999
w kategorii Szkół specjalnych: Izabella Łopacińska

W czerwcu tego roku w ramach zadania Promocja kultury fizycznej ogłosiliśmy konkurs plakatowy pn. ZDROWO – SPORTOWO. Laureatami zostali:
Szkoły Specjalne:
I miejsce – Michał Słowiński – Zespół Szkół Specjalnych nr 4
II miejsce – Wiktor Kędziora, Natalia Grabarczyk, Paula Oset (praca zbiorowa) – Zespół Szkół Specjalnych nr 4
III miejsce – Kacper Kierzkowski – Zespół Szkół Specjalnych nr 4

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Ernest Borkowski – Szkoła Podstawowa nr 162
II miejsce – Aleksandra Piaseczna – Szkoła Podstawowa nr 55
III miejsce – Anna Ginter  – Szkoła Podstawowa nr 65

Gimnazja:
I miejsce – Norbert Śmiechowicz – Gimnazjum nr 35
II miejsce – Maja Julia Grudzińska  – Publiczne Gimnazjum nr 17
III miejsce – Zuzanna Kacprzak  – Gimnazjum nr 12

Szkoły Ponadgimnazjalne:
I miejsce – Magdalena Młodzik – XXVI Liceum Ogólnokształcące

    • poniedziałek 03.10.2016
Kids athletics - Lekkoatletyka dla każdego - Upowszechnianie SP
ZMIANA TERMINU 07.10.2016

Ze względu na złe warunki atmosferyczne lekkoatletyczne zawody drużynowe zostają przeniesione na 07.10.2016 (piątek). Impreza zostanie przeprowadzona w hali lekkoatletycznej AZS Łódź.

Udział: SP 6, SP 7, SP 11, SP 23, SP 44, SP 55, SP 65, SP 71, SP 79, SP 109, SP 125, SP 139, SP 199
• Program minutowy:
10:00 – 10:45 weryfikacja
10:50 – odprawa techniczna z nauczycielami
11:00 – rozpoczęcie rywalizacji
13:30 – zakończenie zawodów

    • sobota 01.10.2016
Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych - trasy

Poniżej przedstawiamy trasy sztafet przełajowych, które odbędą się już 13 października.

Chłopcy w ramach Licealiady i Gimnazjady będą mieli do pokonania pętlę o długości około 1000m

Dziewczęta w ramach Licealiady, Gimnazjady oraz dziewczęta i chłopcy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej będą mieli do poknonania pętlę o długości około 800m

    • sobota 01.10.2016
Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych - IMS - wyniki I rzut

W dniu 30 września na stadionie AZS Łódź odbył się I rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Na starcie stanęło 6 zespołów dziewcząt i 6 zespołów chłopców.

Dziewczęta:
1. SP 55      (1647 pkt.)
2. SP 122    (1554 pkt.)
3. SP 79      (1501 pkt.)
4. SP 34      (1415 pkt.)
5. SP 174    (908 pkt.)
6. SP 116    (627 pkt.)



Chłopcy:
1. SP 79      (1188 pkt.)
2. SP 55      (1032 pkt.)
3. SP 122    (1031 pkt.)
4. SP 34      (933 pkt.)
5. SP 116    (724 pkt.)
6. SP 174    (561 pkt.)

    • środa 28.09.2016
Kids athletics - Lekkoatletyka dla każdego - Upowszechnianie SP

Już 6 października na stadionie AZS Łódź odbędzie się finał drużynowych zawodów lekkoatletycznych skierowanych do uczniów klas II - IV. Na starcie stanie 13 zepołów, które prawo startu wywalczyły podczas czerwcowych eliminacji dzielnicowych.

    • wtorek 27.09.2016
Sztafetowe Biegi Przełajowe

W dniu 13 października zostną rozegrane Mistrozstwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Jako pierwsi na trasy wybiegną uczniowie szkół ponadgimnazjalnych następnie gimnazjaliści a jako ostatni o medale powalczą szkoły podstawowe. Zawody odbędą się w Parku im. ks J. Poniatowskiego. Zgłoszeń sztafet należy dokonać w systemie SRS do 11.10.2016 (godz 12:00)

    • piątek 23.09.2016
Szkolna Liga Strzelecka 2016/2017

Szkolna Liga Strzelecka to impreza skierowana do uczniów szkół podsawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody składają się z 5 rund. Pierwsza z nich zostanie rozegrana 3 października. Wszystkich chętnych zapraszamy na zawody.

    • piątek 23.09.2016
Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych

W dniu 30 września na stadionie AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26 odbędzie się I rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych.

komunikat organizacyjny                    karta zgłoszenia
    • czwartek 22.09.2016
Indywidualne Biegi Przełajowe

W dniu 20 września zostały rozegrane Mistrzostwa Łódzi w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Szkoły Podstawowe - dziewczęta
1. Gabriela Juszczak     SP 122
2. Magdalena Ejsmont   SP 79
3. Marta Mirowska        SP 58
4. Inga Rucińska          SP 41
5. Magdalena Łąpieś     SP 55
6. Nina Młodzińska       SP 34

1. SP 149
2. SP 19
3. SP 79
4. SP 6
5. SP 34
6. SP 142

Szkoły Podstawowe - chłopcy
1. Jan Kobyliński          SP 81
2. Bartosz Kaczmarek   SP 81
3. Michał Malarczyk      SP 34
4. Mikołaj Tracz           SP Edukacja
5. Krystian Lajter         SP 6
6. Damian Związek       SP 139

1. SP 81
2. SP 34
3. SP 149
4. SP 139
5. SP 202
6. SP 79

Gimnazja - dziewczęta
1. Ada Adler              Gim 22
2. Zuzanna Gielec       Gim 36
3. Oliwia Kociak          Gim 39
4. Anita Krasińska       Gim 34
5. Liliana Wójcik         Gim 37
6. Zuzanna Olszak      Gim 39

1. Gim 13
2. Gim 39
3. Gim 34
4. Gim 22
5. Gim 17
6. Gim 43

Gimnazja - chłopcy
1. Konrad Czech ZSO nr 8
2. Patryk Mądry Gim 12
3. Tadeusz Kwiatkowski Gim 13
4. Roman Olasik Gim 43
5. Patryk Świerkczyński Gim 26
6. Piotr Rzeńca SP 29

1. Gim 43
2. Gim 13
3. Gim 17
4. ZSO nr 8
5. Gim 26
6. Gim 16

Szkoły Ponadgimnazjalne - dziewczęta
1. Agata Batolik              VIII LO
2. Natalia Kowalska         XXIII LO
3. Aleksandra Rudnicka     XXVI LO
4. Julia Adamkiewicz         I LO
5. Natalia Kłys                XXVI LO
6. Patrycja Kacprzak        XXXII LO

1. XXXII LO
2. XXVI LO
3. I LO
4. III LO
5. LO Mundurowe
6. ZSO nr 8

Szkoły Ponadgimnazjalne - chłopcy
1. Sergiusz Chełmik        XLIII LO
2. Michał Bartoszek        XXIV LO
3. Adam Mroczek           XXIV LO
4. Peweł Jacak              VI LO
5. Szymon Szczepański   ZSP nr 9
6. Jan Kałusowski          III LO

1. III LO
2. XXXII LO
3. ZSP nr 9
4. XLIII LO
5. LO Mundurowe
6. XIII LO
    • środa 21.09.2016
Wyniki losowania Licealiady

W dniu 21.09.2016 roku przeprowadzono losowanie grup eliminacyjnych rozgrywek piłki nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych w ramach Mistrzostw Łodzi

    • środa 21.09.2016
Wyniki losowania Gimnazjady

W dniu 21.09.2016 roku przeprowadzono losowanie grup eliminacyjnych oraz ustalono zasady przeprowadzenia rozgrywek piłki ręcznej dziewcząt i chłopców oraz piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych w ramach Mistrzostw Łodzi.

    • wtorek 20.09.2016
Upowszechnianie SP - "Dwa ognie" - grupy eliminacyjne

Już niebawem rozpoczną się rozgrywki w "dwa ognie" szkół podstawowych. Zapraszamy do zapoznania się z grupami eliminacyjnymi.

    • wtorek 20.09.2016
Wyniki losowania IMS

W dniu 19.09.2016 roku przeprowadzono losowanie grup eliminacyjnych rozgrywek piłki nożnej, piłki ręcznej i piłki siatkowej szkół podstawowych w ramach Mistrzostw Łodzi.

    • czwartek 15.09.2016
Upowszechnianie - piłka nożna Gim i PG

Turniej gimnazjalny odbędzie się 29 września.
 
Grupa I – G 36, G 13, G 35
Grupa II – G Bernardyni, G 37, G 12
Grupa III – G 19, G 17, G 35 II
Grupa IV – G 34, G 32, G 28


Turniej szkół ponadgimnazjalnych zostanie rozegrany 29 i 30 września.
 
GR. A – VI LO , IX LO, XIII LO, XXIX LO, ZS Gastronomicznych
GR. B – III LO, XXXII LO, XLVII LO, ZSETH. ZS Przemysłu Spożywczego


Finały zostaną rozegrane 4 października.

    • wtorek 13.09.2016
Polska Mistrzem Europy Juniorów



 
Damian Domagała i Łukasz Rajchelt absolwenci Szkoły Podstawowej nr 56 w Łodzi , wychowankowie trenera Krzysztofa Domagały, zawodnicy klubu WIFAMA Łódź , złotymi medalistami Mistrzostw Europy w piłce siatkowej juniorów.
 
W bułgarskim mieście Płowdiw rozegrano czempionat Europy w piłce siatkowej juniorów. Nasi zawodnicy wygrali fazę grupową pokonując zespoły z : Francji, Ukrainy, Niemiec, Słowenii i Bułgarii i zajmując pierwsze miejsce w grupie awansowali do półfinału. Mecz półfinałowy z Rosją rozegrany w dniu 09.09.2016 r. zakończył się wygraną Polaków 3:1. Dzień później Polacy spotkali się w finale z reprezentacją Ukrainy, z którą spotkali się w fazie grupowej kiedy to pokonali naszych wschodnich sąsiadów 3:0. Finał rozstrzygnął się w czterech setach i nasi zawodnicy po wygranej 3:1 zdobyli tytuł mistrzów Europy.
 
Skład repreznetacji Polski podczas ME juniorów w Bułgarii:
Rozgrywający: Łukasz Kozub, Łukasz Rajchelt
Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała
Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak
Libero: Mateusz Masłowski
 
Wyniki reprezentacji Polski juniorów w fazie grupowej:
Polska – Francja 3:2 (20:25, 22:25, 25:15, 25:22, 15:11)
Polska – Ukraina 3:0 (25:21, 25:20, 25:18)
Polska – Niemcy 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)
Polska – Słowenia 3:1 (25:16, 23:25, 25:19, 25:19)
Polska – Bułgaria 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)
Półfinał:
Polska – Rosja 3:1 (25:23, 25:20, 19:25, 25:22)
Finał:
Polska – Ukraina 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12)

    • środa 07.09.2016
Kurs asystenta instruktora unihokeja

Polski Związek Unihokeja oraz UKS NOWA Łódź wraz z partnerami serdecznie zaprasza na kurs asystenta instruktora unihokeja (II część), który obędzie się odbędzie się w dniach 30.09. – 1.10.2016r. w Katolickim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym ul. Kamila Baczyńskiego 156 (Teofilów). Rozpoczęcie kursu w piątek o godz.10.00. Uczestnik powinien posiadać strój sportowy i obuwie halowe. Istnieje możliwość zamówienia obiadu w sobotę ( 10 zł.)


    • wtorek 06.09.2016
Promocja Kultury Fizycznej

Już niebawem rozpoczniemay zawody z bloku "promocji".

Zgłoszenia na zawody:

Szkoły Podstawowe            Gimnazja          Szkoły Ponadgimnazjalne

Kalendarze:

Szkoły Podstawowe            Gimnazja           Szkoły Ponadgimnazjalne

    • piątek 02.09.2016
Zgłoszenia na zawody w roku szkolnym 2016/2017

Prawo startu w zawodach mają aktualni uczniowie szkoły (IMS - rocznik 2004 i młodsi, Gimnazjada - rocznik 2001 i młodsi, Licealiada - rocznik 1997 i młodsi), zdrowi, uczestniczący bez żadnych ograniczeń w lekcjach wychowania fizycznego.
Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż
do 15 września 2016 roku. Ponadto szkoły przystępujące do współzawodnictwa dokonują pisemnego zgłoszenia w Miejskim SZS na druku w terminie do dnia 9 września 2016 roku.

Formularze zgłoszeniowe:
Igrzyska Młodzieży Szkolnej            Gimnazjada             Licealiada

    • wtorek 30.08.2016
WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO 2015/2016

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
  1. Szkoła Podstawowa nr 34
  2. Szkoła Podstawowa nr 71
  3. Szkoła Podstawowa nr 55
  4. Szkoła Podstawowa nr 122
  5. Szkoła Podstawowa nr 79
  6. Szkoła Podstawowa nr 149


Gimnazjada
  1. Gimnazjum nr 34
  2. Gimnazjum nr 44
  3. Gimnazjum nr 13
  4. Gimnazjum nr 43
 4.  Gimnazjum nr 35
 6.  Gimnazjum nr 36


Licealiada
  1. XXXII Liceum Ogólnokształcące
  2. Liceum Marcina Gortata
  3. III Liceum Ogólnokształcące
  4. XXVI Liceum Ogólnokształcące
  5. XXXI Liceum Ogólnokształcące
  6. I Liceum Ogólnokształcące



Kalendarze imprez sportowych na rok szkolny 2016/2017




Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
  • Indywidualne biegi przełajowe
  • Sztafetowe biegi przełajowe
  • Czwórbój LA
  • Trójbój LA
  • Lekkoatletyczna Liga Szkół Podstawowych
  • Koszykówka
  • Piłka siatkowa "4"
  • Piłka ręczna
  • Piłka nożna "6" (chłopców)
  • Unihokej (chłopców)
  • Sztafety pływackie
  • Konkurs wiedzy o sporcie
  • Tenis stołowy
  • Memoriał Pawła Gozdana

Gimnazjada
  • Indywidualne biegi przełajowe
  • Sztafetowe biegi przełajowe
  • Liga Lekkoatletyczna
  • Koszykówka
  • Piłka siatkowa
  • Siatkówka plażowa
  • Piłka ręczna
  • Piłka nożna "6" (chłopców)
  • Unihokej (chłopców)
  • Sztafety pływackie
  • Konkurs wiedzy o sporcie
  • Tenis stołowy

Licealiada
  • Indywidualne biegi przełajowe
  • Sztafetowe biegi przełajowe
  • Liga Lekkoatletyczna
  • Koszykówka
  • Piłka siatkowa
  • Siatkówka plażowa
  • Piłka ręczna
  • Piłka nożna "6" (chłopców)
  • Sztafety pływackie
  • Konkurs wiedzy o sporcie
  • Tenis stołowy

polub nas







Nasi sponsorzy
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego