Aktualności

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Nasi sponsorzy
Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich - IMS

W dniu 14.12 2017 roku na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 19 w Łodzi, ul. Balonowa 21 zostały rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich. W zawodach wzięło udzia 7 zespołów dziewcząt i 10 zespołów chłopców.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
1. Gimnazjum nr 44                   (1:25,32)
2. Gimnazjum nr 21                   (1:35,85)
3. Szkoła Podstawowa nr 149      (1:37,51)

Klasyfikacja końcowa chłopców:
1. Gimnazjum nr 44                   (1:15,22)
2. Gimnazjum nr 13                   (1:23,64)
3. Gimnazjum nr 21                   (1:23,65)

Mistrzostwa Łodzi w Unihokeju Chłopców - IMS

W dniu 8 grudnia w heli "Parkowej" został rozegrany turniej finałowy w unihokeju chłopców. W zawodach wzięły udiał zespoły: Gim 19, Gim 21, Gim 34 i Gim Gortata. Drużyny walczyły między sobą systemem "każdy z każdym". Po sześciu meczach i bardzo zaciętej rywalizacji poznaliśmy Mistrza Łodzi w tej dyscyplinie. Złote medale wywalczyli w zawodach uczniowie Gimnazjum nr 34.

Klasyfikacja końowa:
1. Gimnazjum nr 34
2. Gimnazjum nr 21
3. Gimnazjum nr 19
4. Gimnazjum Gortata

Mistrzostwa Województwa w Szachach - IMS

12 grudnia w Ozorkowie został zorganizowany turniej finałowy w szachach. Na starcie stanęło 12 zespołów rywalizujących w Igrzyskach Mlodzieży Szkolnej.

Klasyfikacja końcowa IMS:
1. SP 2 Gim 2 w Łowiczu
2. ZSSO - Gim 2 w Skierniewicach
3. ŁSO w Łodzi
9. PG 15 w Łodzi

Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej Chłopców - IMS

W dniu 30 listopada w hali "Anilany" został rozegrany turniej finałowy Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkoły biorące udział w zawodach podzielono na dwie grupy, w pierwszej wystąpiły zespoły: Gim Poddębice, Gim 39 Łódź oraz IV LO Piotrków Trybunalski, w drugiej znalazły się:SP 4 Wieluń, ZS-P 7 Tomaszów Mazowiecki oraz Pijarskie Gim Królowej Pokoju Łowicz.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum nr 39 Łódź
2. Szkoła Podstawowa nr 4 Wieluń
3. Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim

Zespół Gimnazjum nr 39 wystąpił w składzie: Łukasz Czerwiński, Aleksander Ferraretto, Grzegorz Krzyżostanek, Mateusz Majewski, Michał Majewski, Jakub Makasewicz, Daniel Malinowski, Damian Nowicki, Wojtek Skibiński, Mateusz Stańczyk, Dawid Szymczak, Olgierd Wlazły. Jakub Wrona. Opiekunem zespołu jest Marcin Kotala, dyrektorem szkoły: Anna Kaczorowska

Mistrzostwa Łodzi w Szachach - ID, IMS, Licealiada

W dniu 1 grudnia zostały rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Szachcach w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

Licealiada:
1. Zespół Szkół Geodezyjno - Technicznych (I)
2. XXVI Liceum Ogólnokształcące
3. Zespół Szkół Geodezyjno - Technicznych (II)
Mistrzostwa Łodzi w Piłce Ręcznej Chłopców - IMS

W dniu 27 listopada na hali "Anilany" został rozegrany turniej finałowy w piłce ręcznej chłopców IMS. O mimano najlepszej drużyny w Łodzi zmierzyli się uczniowie: Gim 21, Gim 35, Gim 39, MSMS.

Klasyfikacja końcowa
1. Gimnazjum nr 39
2. Gimnazjum nr 35
3. Gimnazjum nr 21
4. Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego

Mistrzostwa Łodzi w Piłce Ręcznej Dziewcząt - IMS

W dniu 21 listopada na hali ChKS odbył się finał Mistrzostw Łodzi w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział zespoły: SP 149, Gim 14, Gim 39 i Gim 44.

2. Gimnazjum nr 14
3. Gimnazjum nr 44
4. Szkoła Podstawowa nr 149

Mistrzostwa Łodzi w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców - IMS

Zawody zostaną rozegrane 21 listopada na obiektach ChKS. W finale wystąpią: Gim 39, Gim 44, Gim 14, SP 149.

Zawody chłopców zostaną rozegrane 27 listopada na obiektach Anilany. W finale wystąpią
Gim 21, MSMS, Gim 35 i Gim 39

Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym Dziewcząt - IMS

W dniu 15 listopada w ZSP w Zelowie rozegrany został turniej finałowy w tenisie stołowym w ramach IMS. Łódź reprezentował espół Szkoły Podstawowej nr 34 i Gimnazjum nr 34. Najlepiej w całym turnieju zaprezentowały się uczennice z Gimnazjum nr 34 w Łodzi, zagrały w składzie: Dominika Gilewska, Oliwia Kowalska i Patrycja Ciupińska. Opiekunem drużyny jest Tadeusz Szydłowski a dyrektorem szkoły Aleksandra Bonisławaka.

1. Gimnazjum nr 34 w Łodzi
2. Szkoła Podstawowa Buczek
3. Szkoła Podstawowa w Radomsku
9-12. Szkołą Podstawowa nr 34 w Łodzi

Mistrzostwa Łodzi w Szachach

Zawody zostaną rozegrane 1 grudnia w Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym, ul. Klaretyńska 9.

Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich

Mistrzostwa w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostaną rozegrane 14 grudnia na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 19, ul. Balonowa 21

Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym - IMS

W dniach 30 - 31 października zostały rozegrane zawody w tenisie stołowym, które wyłoniły Mistrza Łodzi w kategorii dziewcząt i chłopców.

Sztafetowe Biegi Przelajowe

W dniu 12 padziernika zostały rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Tradycyjnie jako pierwsi na rasy ruszyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych a jako ostatni uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych.

3. Szkoła Podstawowa nr 149

Po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej uzyskały awans na Mistrzostwa Wojewódzkie, któe odbędą się 25 października w Poddębicach.

Drużynowe Mistrzostwa Łodzi Szkół w Tenisie Stołowym

Zawody zostaną rozegrane w dniach 30 - 31 października w ZSO nr 8, ul. Czernika 14. Pierwszego dnia przeprowadone będą gry eliminacyjne a drugiego gry, któe wyłonią najlepsze zespoły oraz najleoszych tenisistów i tenisistki stołowe.

Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Zawody odbędą się 12 października 2017 w Lesie Łagiewnickim (biuro zawodów SP 61). W pierwszym biegu na dystansie 8 x 1200 m zmierzą się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (9:30). Jako ostatnie wyruszą na trasę zespoły rywalizujące w ramach Igrzysk Dzieci, o godzinie 15:00.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - losowanie grup eliminacyjnych

W dniu 14.09.2017 roku przeprowadzono losowanie grup eliminacyjnych oraz ustalono zasady przeprowadzenia rozgrywek piłki ręcznej oraz piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych (rocznik 2004) oraz gimnazjalnych (roczniki 2002-2004) w ramach Mistrzostw Łodzi – Igrzyska Młodzieży Szkolnej