Nasi sponsorzy
Finał Mistrzostw Łodzi - 10.04.2018
Konkurs Wiedzy o Sporcie - IMS

Konkurs przeprowadzony został przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi w auli Społecznej Akademii Nauk w Łodzi przy ul. Kilińskiego 98, współorganizatora Konkursu.
Wiedza uczestników oceniana była przez jurorów w składzie: Marek Łopiński, Andrzej Skowronek oraz Marek Chojnacki. Regulamin Konkursu określał skład 4-osobowych reprezentacji szkół we wszystkich kategoriach wiekowych: drużynę stanowiły 2 dziewczynki oraz 2 chłopców. Punktacja końcowa ustaliła klasyfikację drużynową oraz indywidualną. W części pierwszej uczestnicy odpowiadali pisemnie na test składający się z 20 pytań w czasie 20 minut. Do ścisłego finału awansowały szkoły, które uzyskały największą liczbę punktów w części testowej oraz indywidualnie uczniowie również z największą liczbą punktów w części testowej.
Zwycięzcy otrzymali tytuł Mistrza Łodzi Szkół Podstawowych, Szkół Gimnazjalnych i Szkół Ponadgimnazjalnych zarówno w kategorii zespołowej, jak i indywidualnej.
Finaliści za miejsca I – VI otrzymali dyplomy. Drużynom, które zajęły miejsca I – III wręczone zostały medale i puchary. Indywidualnie uczniowie-finaliści otrzymali dyplomy, a także za miejsca I – III puchary, zaś uczniowie, którzy zajęli indywidualnie I miejsca otrzymali od Pani Poseł Małgorzaty Niemczyk sprzęt wraz z oryginalną, odręczną dedykacją oraz leksykon wydany przez Regionalną Radę Olimpijską w Łodzi „Olimpijczycy Łodzi
i regionu. Paryż 1924 – Rio 2016” autorstwa Pana Marka Łopińskiego – jurora Konkursu
i Pana Marka Kondraciuka.

W konkurencji szkół gimnazjalnych startowało 8 zespołów: G. 28, G. 32, G. 35, G. 47.