Licealidada
Nasi sponsorzy
    • poniedziałek 03.04.2017
Mistrzostwa Województwa w Koszykówce Dziewcząt - Licealiada

W dniu 21 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Łasku - Kolumnie odbył się finał wojewódzki szkół ponadgimnazjalnych – Licealiada – w koszykówce dziewcząt.
III miejsce zajął zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego
M. Gortata w składzie: Aleksandra Durnaś, Julia Januszewska, Żaneta Januszewska, Angelika Jędrasik, Natalia Klimczak, Anna Kudelska, Anna Michalska, Joanna Płoszaj, Wiktoria Stępień, Sandra Ścigalska, Natalia Woźniak, Maria Wybraniec, Eliza Zalewska; nauczyciele – mgr Piotr Niewiadomski, Dyrektor Szkoły – mgr Michał Feter.
W trakcie Turnieju finałowego drużyna SMS LO M. Gortata uległa w grupie zespołowi
SMS LO z Aleksandrowa Łódzkiego 49:64. W meczu o III miejsce pokonała LO im. B. Prusa ze Skierniewic 65:55
    • piątek 24.03.2017
Mistrzostwa Wojewódtwa w Koszykówce Chłopców - Licealiada

W dniu 22 marca 2017 roku w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/7 oraz w XXXII LO przy ul. Czajkowskiego 14 odbył się finał wojewódzki szkół ponadgimnazjalnych – Licealiada – w koszykówce chłopców.

I miejsce zajął zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata w składzie: Jakub Brandys, Patryk Czernielewski, Kacper Kujawa, Adrian Lipiński, Norbert Łuczak, Hubert, Miłak, Filip Muchiński, Piotr Rajch, Artur Szczerkowski, Bartosz Zakrzewski, Mateusz Zimny, Kryspin Żurek; nauczyciel – mgr Piotr Zych, dyrektor Szkoły – mgr Michał Feter.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna SMS LO M. Gortata pokonała w grupie zespół ZSO z Łasku 76 : 33, I LO z Piotrkowa Trybunalskiego 115 : 27 oraz w meczu finałowym pokonała ZS 1 z Kutna 83 : 63.
    Zespół Szkół Ogólnokształcących Łask-Kolumna
Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata będzie reprezentowała województwo łódzkie podczas finału ogólnopolskiego Licealiady.
    • sobota 11.03.2017
Mistrzostwa Łodzi w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców - Licealiada

W dniu 9 marca br. w XXXII Liceum Ogólnokształcącym odbył się finał Mistrzostw Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt.
W Turnieju finałowym brały udział drużyny ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, XXXII LO, Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. K. Górskiego oraz I LO.
Wyniki rozegranych meczów:
Gortat – I LO  58 : 30
XXXII LO – SMS 58 : 45
SMS – Gortat 32 : 56
XXXII LO  – I LO 43 : 24
Do finału zostały zaliczone, zgodnie z Regulaminem rozgrywek, wyniki meczów półfinałowych:
Gortat – XXXII LO 83 : 67
SMS – I LO  46 : 20.

Tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata w składzie: Aleksandra Durnaś, Julia Januszewska, Żaneta Januszewska, Angelika Jędrasik, Natalia Klimczak, Anna Kudelska, Anna Michalska, Joanna Płoszaj, Wiktoria Stępień, Sandra Ścigalska, Natalia Woźniak, Maria Wybraniec, Eliza Zalewska; nauczyciel – mgr Piotr Niewiadomski; dyrektor Szkoły – mgr Michał Feter.
Kolejne miejsca: II – XXXII LO, III – SMS LO, IV – I LO.

tabela wyników

Drużyna SMS LO Marcina Gortata będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 21 marca br. w Łasku.

W dniu 8 marca br. w hali MOSiR „Parkowa” przy ul. Małachowskiego 5/7 odbył się Finał Mistrzostw Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców.
W Turnieju finałowym brały udział drużyny z I LO, XXXIII LO, XLII LO oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata.
Gortat – I LO 110 : 24
XXXIII LO – XLII  LO 53 : 38
XXXIII LO – I LO   37 : 67
XLII LO – Gortat 46 : 79
Gortat – XXXIII LO 128 : 23
XLII LO – I LO   70 : 58.

Tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w składzie: Jakub Brandys, Patryk Czernielewski, Kacper Kujawa, Adrian Lipiński, Norbert Łuczak, Hubert Miłak, Filip Muchiński, Piotr Rajch, Artur Szczerkowski, Bartosz Zakrzewski, Mateusz Zimny, Kryspin Żurek; nauczyciel – mgr Piotr Zych; dyrektor Szkoły – mgr Michał Feter.
Kolejne miejsca:   II – I LO, III – XLII LO, IV – XXXIII LO.

Drużyna SMS Marcina Gortata będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 22 marca br. w Łodzi.