IMS
Nasi sponsorzy
    • niedziela 11.06.2017
Mistrzostwa Łodzi w Trójboj LA - IMS

W dniu 8.06 na stadionie AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26 o rekordy życiowe i medale walczyli nasi najmłodsi lekkoatleci. Na starcie stanęło ponad 300 sportowców. W kategorii chłopców zgłosiły się 22 zespoły a dziewcząt 19. Wszystkie dzieci musiały wystartować w trzech konkurencjach, biegu na 40 m., skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Wyniki uzyskane przez zawodników przeliczane były na punkty wg, tabel wielobojowych, które potem stanowiły o liczbie punktów każdego z zespołów. Jako pierwsi na starcie jawiły się drużyny chłopców. Po zaciętej rywalicji  zwyciężył zespół Szkoły Podstawowej nr 202, z tą samą liczbą punktów lecz słabszym wynikiem indywidualnym najlepszego wieloboisty drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 55. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 79.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 202  950 pkt (186)
2. Szkoła Podstawowa nr 55   950 pkt (182)
3. Szkoła Podstawowa nr 79   936 pkt
4. Szkoła Podstawowa nr 122  900 pkt
5. Szkoła Podstawowa nr 34    886 pkt
6. Szkoła Podstawowa nr 199  874 pkt

Bieg na dytansie 40 m                                                 Skok w dal
1. Kacper Tarociński SP 79 6,11                     1. Maks Tryzno SP 55          4,05
2. Kacper Kuciński SP 116  6,17                     2. Wojciech Kosior SP 202    3,95
3. Wiktor Stala SP 79        6,25                     3. Marcel Szczepaniak SP 55  3,92

Rzut piłeczką palantową                                      Najlepsi wieloboiści
1. Dawid Śliwiński SP 190    41,5                    1. Wojciech Kosior SP 202     186
2. Adam Jóźwiak SP 122     40,0                    2. Maks Tryzno SP 55           182
3. Stanisław Skibicki SP 34  40,0                    3. Adam Jóźwiak SP 122        180

W śród dziewcząt walko o pierwsze miejsce toczyła się do samego końca pomiędzy Szkołą Podstawową nr 55 i Szkołą Podstawową nr 79. Dzięki nieco lepszej dyspozycji zwyciężyły uczennice SP 55 wyprzedzając swoje koleżanki z SP 79 o zaledwie 10 punktów.

1. Szkoła Podstawowa nr 55   1256 pkt
2. Szkoła Podstawowa nr 79   1246 pkt
3. Szkoła Podstawowa nr 34   1164 pkt
4. Szkoła Podstawowa nr 71   1150 pkt
5. Szkoła Podstawowa nr 122  1136 pkt
6. Szkoła Podstawowa nr 199  1106 pkt

1. Julia Jóźwiak SP 55               6,31            1. Julia Jóźwiak SP 55          3,96
2. Aleksandra Jankowska SP 79  6,40             2. Magdalena Łąpieś SP 55   3,94
2. Inka Dryzek SP 79                6,40             3. Hanna Śpiewak SP 122     3,88

Rzut piłeczką palantową                                      Najlepsze wieloboistki
1. Paulina Żegota SP 45            34,5              1. Julia Jóźwiak SP 55            244
2. Julia Wiśniewska SP 34          33,5              2. Julia Wiśniewska SP 34       240
3. Wiktoria Kłaczek SP 79          30,5              3. Magdalena Łąpieś SP 55     238

• poniedziałek 05.06.2017
Mistrzostwa Województwa w Czwórboju LA - IMS

W dniu 31 maja br. na obiekcie przy Zespole Szkół Sportowych w Aleksandowie Łódzkim odbył się Finał Wojewódzki Szkół Podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone zostały w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal lub skok wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). W Mistrzostwach brało udział 11 zespołów dziewcząt i 10 zespołów chłopców z województwa łódzkiego.

W kategorii dziewcząt II miejsce zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 71 w składzie: Julia Kempka, Julia Kosiada, Weronika Puchacz, Krystyna Santorek, Maria Santorek, Aleksandra Zakrzewska. Opiekunem zespołu jest mgr Marzena Stankiewicz, dyrektor Szkoły – mgr Małgorzata Kotlicka,
V miejsce wśród dziewcząt zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 34

W kategorii chłopców II miejsce zdobył zespół Szkoły Podstawowej nr 79 w składzie: Michał Gała, Adrian Kołodziejski, Jan Pełzowski, Aleksander Pluciński, Adrian Ratuszny, Jakub Sala. Opiekunem zespołu jest mgr Damian Woźnicki, dyrektor Szkoły - mgr Anna Wituła
    • czwartek 25.05.2017
Mistrzostwa Łodzi w Czwórboju LA - IMS

W dniach 22 - 24 maja zostały rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Czwórboju Lekkoatletycznym. Na starcie stanęło 28 zespołów dziewcząt i 24 chłopców. Pierwszego dnia o miano najlepszych wieloboistek rywaliowały dziewczęta. Zmagania chłopców pierwszego dnia przerwało załmanie pogody i zawodnicy kończyli niektóe konkurencje w czwartek.

Mistrzostwa Łodzi w Trójboju LA - IMS ZMIANA

Zawody odbędą się 8 czerwca na stadionie AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26.

• czwartek 18.05.2017

Zawody zostaną rozegrane 23 i 24 maja na stadionie AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26. Pierwszego dnia rywalizować będą dziewczęta a drugiego chłopcy.

• sobota 18.03.2017
Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych III rzut - IMS zmiana

Ze względu na strajk, któy ma się odbyć 31 marca III rzut Ligi LA odbędzie się 7 kwietnia w hali AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26 odbędzie się III rzut Ligi LA Szkół Podstawowych. Zgłoszenie należy wygenerować w systemie SRS do 04.04 (do 12:00). W tej rundzie zawodów przewidziane są następujące konkurencje: bieg na 60 m przez płotki, skok wzwyż, oraz bieg na 600/1000 m

• wtorek 11.10.2016
Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych - II rzut - IMS zmiana terminu

W dniu 19 października na stadionie AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26 odbędzie się II rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Tym razem zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w biegu 60 m przez płotki, 300 m oraz rzucie piłeczką palantową. Zmiana terminu jest spowodowana występami szkół w innych dyscyplinach.

• sobota 01.10.2016
Liga Lekkoatletyczna - wyniki I rzut

W dniu 30 września na stadionie AZS Łódź odbył się I rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Na starcie stanęło 6 zespołów dziewcząt i 6 zespołów chłopców.