Gimnazjada
Nasi sponsorzy
    • środa 07.06.2017
Mistrzostwa Łodzi w Siatkówce Plażowej - Gimnazjada ZMIANA

Zawody zostaną rozegrane w dniach 12 - 14 czerwca na obiektach Gimnazjum nr 8, ul. Żubardzka 26.

• środa 22.02.2017
Mistrzostwa Łodzi w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców - Gimnazjada

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łodzi zdobyli złote medale w Mistrzostwach Łodzi Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców. W finale łódzkiej Gimnazjady wygrali z Gimnazjum nr 35 (2:0), Gimnazjum nr 34, będące Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym od początku funkcjonowania programu (również 2:0), oraz z Gimnazjum SMS Marcina Gortata (2:0). W drodze do finału "Ósemka" również nie straciła seta, a w kolejnych etapach łódzkich rozgrywek pokonali następujące szkoły: I etap: Gimnazjum nr 22, Gimnazjum nr 20, Gimnazjum nr 28; II etap: Gimnazjum nr 44, Gimnazjum nr 18, Gimnazjum Katolickie Jana Pawła II, Gimnazjum Salezjańskie; III etap: Gimnazjum nr 41, Gimnazjum nr 28 oraz Gimnazjum nr 34.(fot. A. Sasin)

Podopieczni trenera Ostrowskiego występowali w składzie: Przemysław Ogłaska, Bartłomiej Sochaczewski, Dominik Wągiel, Kacper Pakos, Kacper Jędrasik, Marcin Natorski, Alan Prądzyński, Oskar Pełka, Domink Machnik, Oskar Rudak, Mateusz Natorski, Kacper Grzegorzewski, Tomasz Wegner.
Trener Bartłomiej Ostrowski w podsumowaniu po ostatnim meczu powiedział: sukces tym bardziej cieszy, że reprezentacja Gimnazjum nr 8 składała się głównie z uczniów pierwszej klasy sportowej, która to od tego roku szkolnego została włączona do programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W finale byliśmy najmłodszym zespołem, a na tym poziomie dwa lata róznicy stanowi znaczącą różnicę. Grano też na wyższej siatce, która preferowała zawodników z Gortata, grających w rozgrywkach klubowych kadetów, czy Gimnazjum nr 34. Fizycznie również nie byliśmy liderami. Tak na prawdę wygraliśmy organizacją gry i mniejszą liczbą popełnianych błędów. Na przełomie lutego i marca zagramy w finale wojewódzkim i na pewno nie przystąpimy do nich z pozycji faworyta.

W dniach 15-16.02.2017 r., w ZSO Nr 8 w Łodzi, zostały zorganizowany finał Mistrzostw Łodzi w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych.
W rozgrywkach wzięły udział następujące szkoły: Gimnazjum SMS Gortat, Gimnazjum ABIS, Gimnazjum 13 i Gimnazjum Salezjanie. Klasyfikację końcową wyłoniono w systemie gry „każdy z każdym”.

Kolejność miejsc w finale Mistrzostw Łodzi w piłce siatkowej dziewcząt:
Gimnazjum ABIS – I miejsce.
Gimnazjum 13 – II miejsce
Gimnazjum SMS Gortat – III miejsce
Gimnazjum Salezjanie – IV miejsce

• środa 08.02.2017

Turniej finałowy Mistrzotw Łodzi zostanie rozegrany w dniach 15 - 16 luty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi, ul. Czernika 1/3. O medale rywalizować będą dziewczęta z: Gim 13, Gim Gortata, Gim ABiS, Gim Salezj. Wśród chłopców w walce o tytuł mistrzowski zmierzą się: Gim Gortata, Gim 35, Gim 8, Gim 34