Licealidada
Nasi sponsorzy
    • środa 21.06.2017
Mistrzostwa Łodzi w Siatkówce Plażowej - Licealiada

W dniach 12 - 13 czerwca zostały rozegrane Mistrostwa Łodzi w Szitkówce Plażowej szkół ponadgimnazjalnych. Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta, na starcie stanęło 20 zespołów z 11 szkół.

Do finałów wojewódzkich awansowały zespoły: III LO i LO Szkoła Gortata

Drugiego dnia o miano najlepszych rywalizowali chłopcy. Udział w turnieju wzięło 28 zespołów z 19 szkół.

Mistrzostwa Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt - Licealiada

W dniu 5 kwietnia 2017 roku w Działoszynie odbył się finał wojewódzki – Licealiada – w piłce siatkowej dziewcząt. I miejsce zajął zespół III Liceum Ogólnopolskiego w składzie: Agata Cisło, Olga Flies, Barbara Lewandowska, Klaudia Olczyk, Natalia Olesińska, Zuzanna Olszowiec, Oliwia Wasiak; nauczyciel – mgr Julia Gruszecka, Dyrektor Szkoły – mgr Maria Włodarczyk.

W trakcie Turnieju finałowego drużyna III Liceum Ogólnokształcące pokonała II LO ze Zduńskiej Woli 2:0 oraz LO ze Skierniewic 2:1.
W meczu o I miejsce zawodniczki zwyciężyły z II LO z Bełchatowa 2:0.
    • niedziela 02.04.2017
Mistrzostwa Łodzi w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców - Licealiada

W dniach 30 marca 2017 r. w hali MOSiR przy ul. Ks. Skorupki odbył się Finał Mistrzostw Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt.
W Turnieju finałowym brały udział drużyny z III LO, XXV LO, Prywatnego LO ABiS oraz SMS LO Marcina Gortata.

I miejsce oraz tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Prywatnego LO ABiS w składzie:Dominika Bilicka, Natalia Bogdanowicz, Simona Dreczka, Klaudia Felak, Angelika Gajer, Wiktoria Kaniewska, Weronika Mielczarek, Paulina Ochęcka, Wiktoria Okulska, Anna Osińska, Laura Patora, Aleksandra Stasiak; nauczyciel – mgr Bartłomiej Dąbrowski, dyrektor Szkoły – mgr Katarzyna Paliwoda.
Kolejne miejsca:         II – III LO
                            III – XXV LO
                            IV – SMS LO Marcina Gortata.
Drużyna Prywatnego LO ABiS będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 5 kwietnia br. w Działoszynie.

W dniu 30 marca br. w XXXII LO odbył się Finał Mistrzostw Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.
W Turnieju finałowym brały udział drużyny z XXI LO, XXXII LO, ZSP nr 9 oraz SMS LO Marcina Gortata

I miejsce oraz tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego LO Marcina Gortata w składzie: Patryk Bednarz, Jakub Brzeziński, Dominik Dąbrowski, Wiktor Marciniak, Patryk Osetek, Mikołaj Osiński, Mariusz Pełka, Sebastian Stępniak, Piotr Szefer, Kacper Walczak, Mikołaj Waśkowski, Adrian Zientarski; nauczyciel – mgr Wojciech Blomberg,dyrektor Szkoły – mgr Michał Feter
Kolejne miejsca:        II – XXI LO,
                            III – XXXII LO
                            IV – ZSP nr 9

Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego LO Marcina Gortata będzie reprezentowała Łódź w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się 6 kwietnia br. w Tomaszowie Mazowieckim.